جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروژه دانان

پروژه حفاری و تکمیل ۱۱ حلقه چاه در میدان نفتی دانان

پروژه حفاری و تکمیل ۱۱ حلقه چاه در میدان نفتی دانان به کارفرمایی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با مدیریت اجرایی شرکت حفاری مپنا در مدت زمانی بالغ بر 3 سال اولین تجربه اجرای پروژه به صورت EPDS در گروه مپنا بوده است که با وجود تمامی موانع و دشواریهای حین اجرا، به بهترین نحو ممکن در سال 1401 محقق گردید.
میدان نفتی دانان با قرارگیری در استان ایلام در فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب شرقی دهلران و ۸۰ کیلومتری شمال غربی اندیمشک در سال ۱۳۸۶ کشف و تولید نفت از آن در سال ۱۳۹۳ آغاز شد. نفت خام استحصال شده از میدان دانان از طریق خط لوله به واحد بهره ‌برداری دهلران انتقال می‌یابد و پس از شیرین‌سازی و فشارافزایی، توسط خط لوله‌ به واحد نمک‌زدایی چشمه‌خوش ارسال می‌شود.
گروه مپنا و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، قرارداد ”پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی دانان” را در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ با مدیریت شرکت توسعه نفت وگار مپنا (OGDC) و پیمانکاری شرکت حفاری مپنا به امضاء رساندند.

بی شک مجموعه اقدامات و فعالیت های ارزنده پرسنل شرکت حفاری مپنا زمینه ساز اهداف و چشم اندازهای این شرکت در انجام تعهدات محوله در همه عرصه ها خواهد شد. عملیات حفاری میدان دانان با ثبت 330 روز متوالی بدون حادثه (LTI Free Days) ضمن رعایت الزامات بهداشت، ایمنی و محیط زیست بی شک موجب مباهات و افتخار دیگری در کارنامه دستاوردهای این شرکت در حوزه عملیاتی و ستادی است.

فاز عملیاتی بخش تحت الارض پروژه دانان در تاریخ 14/11/1398 با استقرار دکل حفاری نور دو بر روی چاه شماره 10 دانان آغاز گردید و در مجموع 11 حلقه چاه در این میدان با راهبری سه دکل حفاری شامل دو دکل ملکی و یک دکل استیجاری و بهره گیری از ظرفیت خدمات فنی حفاری شرکت حفاری مپنا و سایر پیمانکاران در این حوزه، حفاری و تکمیل گردید و در تاریخ 05/05/1401 با اتمام عملیات حفاری دکل نور یک در چاه دانان11A با موفقیت به اتمام رسید. عمده فعالیت های انجام شده در بخش تحت الارض پروژه دانان شامل انجام خدمات مهندسی، تامین کالا و خدمات، حفاری و تکمیل 11 حلقه چاه جدید بوده است. چاه های فوق الذکر به صورت عمودی، با عمق نهایی بین 3500 تا 3800 متر و با هدف افزایش میزان تولید از مخزن سروک حفاری گردید و با دستیابی به نرخ تولید مد نظر کارفرمای محترم و تحقق تمامی اهداف حفاری، علیرغم وجود تمامی مشکلات و موانع موجود با توکل بر خداوند متعال و استعانت از توان ملی و پرسنل مجرب و ظرفیت های بومی، مسبب ثبت دستاورد درخشان دیگری در عملکرد پرسنل مجرب و پرتلاش شرکت حفاری مپنا گردید.

از مهمترین دستاوردهای حاصله در بخش تحت الارض پروژه دانان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

تماس با مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا