جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروژه شوریجه

حفاری پروژه ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در مخزن شوریجه D خانگیران توسط شرکت حفاری مپنا

عملیات اجرایی و حفاری یکی از بزرگترین پروژه ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در مخزن شوریجه D خانگیران با حفاری نخستین حلقه چاه به کارفرمایی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران توسط شرکت حفاری مپنا در مهر ماه 1401 آغاز شد.

 پروژه ذخیره سازی گاز در مخزن شوریجهD  با حفر 28 حلقه چاه و  احداث تأسیسات سرچاهی، خطوط جریانی و تزریق گاز مربوطه  طی قراردادی به کارفرمایی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به نمایندگی از شرکت ملی گاز ایران و سرمایه‌گذاری گروه مپنا و رهبری شرکت نیرپارس منعقد گردیده است . عملیات ساخت و اجرای پروژه توسط مشارکتی از شرکتهای نیرپارس در بخش سطح الارض، شرکت حفاری مپنا نور کیش در بخش تحت الارض، شرکت گروه مپنا(توگا) در بخش ساخت توربو کمپرسورها و شرکت مپنا بین الملل در مرحله اجرا می باشد.

گروه مپنا به عنوان نخستین شرکت خصوصی که مدیریت ذخیره‌سازی به آن واگذار شده است، این طرح استراتژیک ملی را بهمراه شرکت حفاری مپنا نور کیش به اجرا در می‌آورد و با اجرای فاز دوم ذخیره‌سازی در میدان خانگیران به شیوه ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (BOT)، ایران به بزرگترین کشور ذخیره کننده گاز خاورمیانه و یکی از پنج کشور بزرگ دارنده مخازن زیرزمینی برای ذخیره‌سازی گاز طبیعی تبدیل خواهد شد.

گفتنی است مخزن شوریجه در شمال شرق کشور واقع در استان خراسان رضوی در فاصله 5 کیلومتری از پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد (160 کیلومتری جاده مشهد- سرخس) واقع شده است .

زمانی 18 روزه انجام شد که این مهم حاصل کار گروهی و تلاش بی وقفه همکاران لجستیک در مناطق عملیاتی و ستاد تهران است که با برنامه‌ریزی دقیق در به‌کار گرفتن توان لجستیکی موجود، فشرده کردن حجم فعالیت‌ها و تمهیدات لازم برای استقرار حداکثر نیروهای عملیاتی در محل و رعایت تمامی مسائل ایمنی به ثمر رسید.

تماس با حفاری مپنا

در صورتی که به اطلاعات بیشتری درباره گروه مپنا نیاز دارید، و یا برای شرکت یا سازمان خود نیازمند راه‌حل یا محصولی هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا