جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پایان عملیات حفاری و تکمیل چاه‌های شماره ۱۳ و ۱۴ میدان نفتی دانان

دکتر جمالزاده مدیرعامل شرکت حفاری مپنا طی مصاحبه با مدیریت ارتباطات و بازار با اعلام خبر فوق افزود عمق حدودی این چاه‌‌ها 3500 متر و تولید نفت آن از گروه بنگستان سازند سروک می‌باشد که ان شاالله با جریان‌دهی آزمایشی چاه شماره 14 طی 24 ساعت آینده پیش‌بینی می‌کنیم تولید این چاه نیز همانند چاه شماره 13، حدود 1500 بشکه در روز باشد.

ایشان ادامه داد تا کنون پروژه ملی دانان 58.9 درصد پیشرفت داشته و تعداد 4 حلقه از مجموع 11 حلقه چاه آن تکمیل شده و با تحویل به شرکت محترم نفت مناطق مرکزی، ظرفیت تولید روزانه این میدان به میزان حدودی 7000 بشکه در روز افزایش خواهد یافت که مفتخریم اعلام کنیم این میزان حدود 3400 بشکه در روز بیش از پیش‌بینی کلی کارفرمای محترم می‌باشد.

جمالزاده در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و تبیین سیاست کلی سال 1400 توسط ایشان تاکید کرد علیرغم محدودیت‌های موجود در تلاش هستیم تا با مانع‌زدایی، تولید برآوردی از این میدان را هرچه زودتر عملی کنیم و در این راستا ان‌شاالله به زودی یک حلقه چاه دیگر نیز عملیاتی خواهد شد.

شایان ذکر است پروژه EPD طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی دانان در دی‌ماه سال 1398 شروع شده که شامل حفر 11 حلقه چاه می‌باشد و کلیه مراحل طراحی، مهندسی و اجرای آن با گروه مهندسی، عملیات و پرسنل زحمت کش این شرکت است.

پیمایش به بالا